Wybór najlepszych wejściowych drzwi drewnianych

Wybór wśród drzwi drewnianych zdaje się być dzisiaj tak duży jak jeszcze nigdy wcześniej. Dotyczy to drzwi wewnętrznych, ale również zewnętrznych. Niewątpliwie, wybór tych drugich jest szczególnie istotny, gdyż są drzwi wejściowe, które decydują o tym jak prezentuje się front domu oraz czy jest on dobrze zabezpieczony.

Wybór drewna

Po decyzji o kupnie drzwi drewnianych należy jeszcze wybrać odpowiedni gatunek drewna. Jak się okazuje, dzisiaj nie jest to wcale wybór bardzo prosty. Rzecz w tym, ze gatunków jest całe mnóstwo. Wydaje się, że warto brać pod uwagę przede wszystkim takie kwestie jak dopasowanie drzwi do obszaru przed domem oraz do wyglądu przedpokoju. Ponadto, istotna jest też wytrzymałość danego drewna. W przypadku wejściowych drzwi drewnianych im jest ona większa tym lepiej. Nie można jednak zapominać również o tym, aby ponad wszystko cenić własny gust i to przede wszystkim nim się kierować.

Grube drzwi drewniane

Jak już wspomniano, najważniejszą funkcją praktyczną drzwi zewnętrznych jest ochrona mieszkańców przed wtargnięciem niepożądanych gości w postaci włamywaczy. Z tego też względu, drzwi drewniane powinny być odpowiednio grube, aby ich zniszczenie było zadaniem wręcz niewykonalnym. Nawet najmocniejsze drewno nie będzie stanowiło odpowiedniej bariery, jeśli drzwi z niego wykonane będą cienkie i lekkie.

Jak zabezpieczyć drzwi wejściowe?

„Nie ma wątpliwości co do tego, że drzwi wejściowe powinny posiadać pewne dodatkowe zabezpieczenia. Absolutną podstawą jest rzecz jasna dobry zamek. Warto kupić nieco droższy, ale za to najwyższej jakości zamek, co do którego można mieć pewność, że nie posiadając klucza nikt go nie otworzy. Wiele osób montuje w drzwiach zewnętrznych podwójne zamki, co również jest godne polecenia” – mówi przedstawiciel firmy Art-tom http://www.art-tom.pl/, która od lat produkuje drzwi drewniane.

Ponadto, oprócz zamków wskazana jest również instalacja alarmu. Niewątpliwie, alarm nie jest czymś, co instaluje każdy. Nie mniej jednak, może się on przydać zwłaszcza wtedy, gdy dom stoi pusty. Podobnie jest zresztą z monitoringiem przed wejściem do domu, który przede wszystkim ma za zadanie odstraszyć złodziei. Wydaje się, że niezłym pomysłem jest nawet instalacja prowizorycznych, fałszywych kamer, które również mogą skutecznie odstraszyć złodzieja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *